Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nahlédněte k nám...


Obrazek


únor 2009

TUTO RUBRIKU PRO JEJÍ NÁROČNOST UKONČUJI..ZŮSTANE TADY PRO VTIPNOST NĚKTERÝCH PŘÍSPĚVKŮ, ALE UŽ SE OBNOVOVAT NEBUDE.. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ

červenec, srpen

měli jsme hrozně moc natřískaný program, taky chodily další nové mladé členky, tak se omlouváme, za pozastavení této rubriky.  Je velice časově náročná a v sezoně na tuto rubriku nezbýval čas.  Děkujeme za pochopení.

ČERVEN 2008

neděle 22.6.2008 (9:00-13:00)

Lenča,Lucka,Patrika,Mirka

Lenča si vzala Siriuska na jízdárnu. Mihi jí postavila nějaké kavaletky a křížek a tak dělala se Sirdou gymnastiku. Pak na lonžce ještě cvičily holky na Sirdovi cviky na udržení a klus. Doma Pirdu osprchovali, vyhodili hnůj, zahráli si aktivity a ještě pofotili s koníkama a rychlo dom z toho horka...

sobota 21.6.2008 (9:00-11:30)

Mirka, Lucka,Patrika

Vzala sem si Sirdu ven a holky jely semnou na kole. Doma sem jich pak vzala na lonžku. Teda sirdu na lonžku a holky sem učila správnýmu sedu. Odopledne půjde Táňa dělat drezuru s Atlantou na plac.

pátek 20.6.2008

Táňa a Robin

Vozatajská drezůra na place

čtvrtek 19.6.2008 (7:00-10:00)

Tánička a Mirečka

Takový komfort..když sem došla do stáje, už sem měla Sirdu nasedlanýho a Atlinka už byla okšírovaná. Jely sme na maják na kondiční cvičení a našly sme parádní kondiční trasu.  Pak jela odpoledne Táňa na školení k panovi Nesvačilovi.

Neděle 15.6.2008 dopoledne

Mihi,Níňa, Patrika,Lucka, Robin a Táňa

Táňa s Robinem jezdili s Atlou drezuru a pak nastoupila NíŃa se Sirupkem a skákali křížky, pak si Siriusek vzal Mirečku a taky se o to pokusili a pak Ňůnička svezla holky, zatímco Mihi se dřela s překážkama a paak je logicky zamykala, ale protože tam nebyla Lenička, tak to skoro nezvládla..

(a ještě sme hráli aktivity na dvoře:) ).

Sobota 14.6.2008 dopoledne

Mihi, Hánčůůůlííí, Patrika a Lucka

Mihi a Hánčůlí šli ven s koníkama a holky za nima šlapaly na kolech. Doma pak jezdily holky na dvoře na Pirdovi.

Pátek 13.6.2008 dopoledne

Mihi

Mihi si vzala na jízdárnu Sirupka a dělali vozatajskou drezuru

Úterý 10.6.2008 odpoledne

Ninička a Tánička a Robinek

Byli sme skákat křížky. (teda Lenička). Lenička spadla, ale pak už se držela jako klíšče, aby nemusela platit eště víc panáků. A taky prý aby nemusela znova nasedat, protože je to velmi obtížné. Ropča skákal na Atlince. Ale žádného panáka nikomu neplatí.

Neděle 8.6.2008 (mysim, že to bylo taky ráno)

Mihi a Pečík a Robin

Mihi si vzala Sirdu a Pečíka na jízdárnu. Tam jezdila se Sirdou drezuru a pak svezla Pečíka. (a zbytek si přečtite v diskuzi :):):) )

Sobota 7.6.2008 (asi ráno)

Ninička, Tánička, Ropča, Lucka, Patrika, Mihi a Adámek

jízdárna... Ninička jezdila Sirdu v sedle a Táňa dělala drezuru s Atlou ve voze. Pak svezla Lenča holky a Tánička se svezla s Adámkem na Sirdovi a Robin se chopil statečně opratí a málem strhal Atlinku. Doma sme osprchovali koníky, vyhodili boxy a tak:)

Úterý 3.6.2008

Ninička s Táničkou

Byly na jízdárně. Ninička v sedle na Sirdovi a Tánička v sedle na Atlince a jezdily vozatajskou drezuru.

Neděle 1.6.2008 (9:00-12:30)

Mihi a Ninička a indisponovaní Tánička a Robinek

Mihi si vzala Atlinku a Lenča Sirdu a jely sme na jízdárnu jezdit vozatajsků drezůru. Moc nám to nešlo. Hlavně Mihi nebyla schopná si ju pořádně zapamatovat a Atla zlobila při couvání. Lenička si jezdila podle sebe se Sirdou, jinak byla pohodička

KVĚTEN 2008

Sobota 31.5.2008 (10:00-12:30)

Mihi, Tatranka a Robin na dvoře:)

Jezdily sme s Táničkou na jízdárně drezuru s koníkama. Tánička vozatajskou na voze a Mihi vozatajskou v sedle.. Ještě ke všemu v takovém koňáckém úboru, že to nemůžu ani popisovat, páč mě haňba fackuje:) To je tak, když necháte rajtky doma. Koníci byli trošku protivní. Asi kvůli těm hovadům, co pořád hrozně otravujou. Nicméně Atlinka nám dneska sama ve voze zacouvala, což je veliký úspěch a sme za něj všichni hrozně rádi. Doma sme koníky osprchovali a vrhli se na práci. Robin nám k tomu nechal zahrát v rádiu písničku, aby nám to šlo hezky od ruky.......

Odpoledne se konal dětský den na hřišti, tak sme vzali Siriuska a povozili na něm místní robátka. Třeba se najdou mezi nimi noví členové JK Tatranka:)

Pátek 30.5.2008 (11:30-13:00)

Mihi a pak dojeli aj Tánička s Robinkem

Dneska sem málem spáchala dvojí vraždu... Byla sem se Siriuskem venku v poledne..Málem nás z toho oba štrnglo. Ale zjistili sme, že nám všude hezky posekli travičku a zlepšili terének:) Takže nějaké pozitiva to mělo. Doma sem Siriuska omyla hezky vodičkou a pustila ho radši ven, ať si dělá co chce, za ten výkon. Pak už přijeli Tánička s Robinkem, tak sme si povykládali o tom, jak Robin odmaturoval a proběhla taky moodní přehlídka....:) hezké:) 

Neděle 25.5.2008 (10:00-13:00)

Mihi a Tánička

Vzaly sme si koníky opět do sedla (Mihi Sirdu, Tánička Atlinku) a šly sme s nima na maják, aby si taky trošku nacvičili jízdu do kopce a nadýchali se trochu. Koníci byli jako vždy bobánci nejhodnější. Vůbec je nenapadlo zlobit:) Doma sme jim osprchovaly nožky, nasekaly jim travičku, vydrhly a namazaly podbřišáky, vyhodily boxy a hurá dooom.....:):):) 

Sobota 24.5.2008 (14:00-17:00)

Mihi a Tánička

Protože Ropča maturuje a tudíž má spoustu práce s učením, zapřahla Tánička Atlinku do vozu a Mihi si vzala Sirdu a šli na jízdárnu. Na jízdárně číhal Jožka coby myslivec na srnečky, tak ho šla Mihi přesvědčit, že opravdu ty srnečky střílet nechce a povedlo se:) . Sirda už se vozatajskou drezuru naučil nazpaměť a byl hrozně ochotnej pracovat. Dokonce se krásně balil, což byl fakt úspěch. Atlinka protestovala při couvání, tak Mihi musela co chvíla slízat ze sedla a Atlince pomoct couvat. Po čtyřiceti minutové práci sme zavedly koníky zase dom. Doma sme vyházely boxy. Mihi jezdila s kolečkama na nově vyvezenou vlečku, takže to zase byla cross jízda. :)

Pátek 23.5.2008 (16:00-19:00)

Mihi a Tánička

Mihi si vzala Siriuska a Tánička Atlinku a pejsky a šli sme na vycházku. Na koníky sme nasedly až za zatáčkou kvůli psům. Koníci byli venku hrozně hodní. A pejsci docela taky:) Aronka sme uplně uštvali, takže zpátky sotva pletl nohama. Doma sme koníky odstrojily, zašly jim na travičku, vyhodily bobany, zkontrolovaly Táničce kytičky (je velká zahradnica a má první zahradnický úspěch)

Neděle 18.5.2008 (10:00-14:30)

Ropča, Mihi a trenérka Tánička

Vyčistila sem si Sirdu, Robin Atlinku a Tánička vyrazila na kole stavět na jízdárnu překážky. Po včerejší návštěvě našich čtyřnohých né zrovna kamarádů, jí skládám  velkou poklonu, že si tam troufla sama. Skákali sme kavalety a dva křížky. Tánička statečně všechno sama postavila a zase schovala. Potřebujeme asi nějakého pomocníka na stavění parkurů. Doma sme koníky osprchovali a šli s nima na procházku,aby uschli. Pak sme jim natřeli kopýtka a načesali hřívy a ocásky a šli jim na travičku. Tánička sekala křovinořezem a já sem hrabala a sbírala a Ropča zatím montoval schody na seník. (Sou krásný a až budu na půdě něco potřebovat, tak tam po těch schodech určitě půjdu:) ) S Táničkou sme pak vyhodily koníkům boxy a v půl třetí sme se rozloučili. :)

Sobota 17.5.2008 (9:00-13:30)

Ropča, Tatranka a Mihi

Cestou na jízdárnu sme měli společnost.... Takový veliký černý stvoření, z dálky podobné medvědům.. Divoká prasátka...sedum divokých prasátek a utíkaly na naši jízdárnu.  Naštěstí se ale přebrodily přes járek a utekly dál do polí. Na jízdárně sme jezdili drezuru. Tánička s Atlinkou ve voze a Mihi se Sirdou vozatajskou v sedle:) a Ropča sekal trávu. Koníci i my sme se zničili a šli sme dom. :) Doma sme odklidili zbytek pokácenýho stromečku, posekali travičku pro koníčky, umyli koníčky, vyhodili boxíky a hotovooo....

Pátek 16.5.2008 (8:40-12:00)

Mihi a Robin

Dneska,jak sem přišla ke koníkům, tak Sir se hned odebral co nejdál, abych ho nemohla chytit...už mě holt nemá rád:( pořád ho jenom buzeruju... Vzala sem si ho ven a udělali sme si takovou kondiční procházku....Doma sem jim vyhodila a nastlala, Očistila Sirečka vodou na intimních místech, aby se mně nezapařil:) , pokecala s Robinem a šla k babičce.

 Sobota 10.5.2008 (někdy dopoledne)

Mihi a Níňa a Raduška s Eminkou.

Přijela se zase podívat Raduška s Emičkou, co se u koníků změnilo. Emička je rozená koňařka, to se musí nechat. :) Zdržely se jenom chvílu a pak vyrazily k domovu. Lenička si vzala Sirdu na velkou jízdárnu a tam spolu trénovali...a protože to píšu až dnes 16.5., tak už si k tomu nic moc nepamatuju..Jenom to, že jestli měla Lenička v týdnu průjem, tak vím, z čeho to bylo...jooo..holt ta š'táva na jízdárně už nějakej ten pátek pamatovala....

Pátek 9.5.2008

Mihi, Níňa, Robinek, Alinka, Zrzeček a klíšťata

Mihi si vzala Atlinku a Níňa Sirečka a šlo se POPRVÉ SAMY na velkou jízdárnu. Tam proběhlo něco mezi drezurou a eště  něčím a šlo se domů:) Po cestě jsme natočili videjíčka jako důkazy. Kousek od baráku nás nezdravili pejsci. Kupodivu. Doma sme vyndaly pár klíšťátek, poňuhňali se s koníčkama, vyhodily jim hovnííčka a šlo se domů.

Čtvrtek 8.5.2008 - kovář

Středa 7.5.2008(9:00-12:30)

Mihi a Robinek pracoval

Vzala sem si Siriuska pod sedlo do přírody. Byl nějakej umírněnej a chvilkama semměla aj pocit, že snad cválá na místě. Doma sem jim vyhodila co nejvíc z boxu a pak sem jako velká vesnická frajerka šla s kolečkama a hraběma koníkům pro trávu. Nějaká paní ju posekala a nabídla nám, že si ju můžeme pohrabat.. Doufám, že sem nepohrabala trávníček někomu jinému...  Koníci měli radost z travičky a to je nejdůležitější:):)

Neděle 4.5.2008

Mihi a Tatranka s Robinkem jezdili pro seno:)

Dneska sem si vyčistila Siriuska a Tánička Atlinku. Ale protože Atlinka přišla o podkovu, tak zůstala doma. Já sem si vzala Sirdu a šla s ním ven. Venku byl strašně moc hodnej. Nedělal ofuky,když sme potkali cizího koníka a ani netáhl při cvalu. Prostě drahoušek nejhodnější. Asi už unavenej z té čtyřdenní práce. Po vycházce sem ho nechala teda se asi čtvrt hodinky pást. Dneska si to fakt zasloužil.  Táńa s Robinem jeli do Březí pro seno a prý viděli Loritku, tak sem ju nechala pozdravovat:) Prý se tam má hrozně dobře a sou tam krásný pastviny. Vyházela sem koníkům hnojík, pomazlila se se Siriuskem a trošku s Atlinků a jela dom vyprat oblečení,páč už faaakt nevoní:)

Sobota 3.5.2008 (14:20-17:00)

Tatranka,Ropča,Pečík,Ninička a Mihečka

Protože nám počasí moc nepřálo, byli sme donuceni jezdit v dešti a větru. Tánička s Niničkou jezdili kočárovou drezuru s Atlinkou a Mihi tu stejnou drezuru v sedle se Siriuskem. Pečík za náma přijel na kolečku, ale zpátky z jízdárny už šel po svých a kolečko si nesl na rukách, páč bylo opravdu blato. Doma Tánička vydrhla maratonku a ostatní zatím vyházeli oba boxy. Pečíka sme tímto jmenovali právoplatným členej JK Tatranka, páč už nasadil Atlince aj ohlávku a kydal s náma. Pak Tánička s Robínkem odjeli do práce a my sme se vydali k domovu. Po cestě sme ještě dost šprýmovali a Mihi málem srazila Pečíka autem z kola...no Mihi no.... 

Pátek 2.5.2008 (9:00-12:30)

Mihi,Ropča a Pečík

Robin si vzal Sirdu,Mihi Atlinku a Pečík kolo a vyrazili sme po stopách distančních dostihů v Rakvicích. Vyjeli sme za Přítlukama k Sušce, kolem Kamenšťáku po hladové cestě za Šutrák. Tam sme se na chvilku ztratili, tak sme to vzali po poli k trati a tam sme navázali na polní cestu. Přešli sme silnici v Rakvicích u nádraží a jeli dozadu na Zaječí, kolem Majáku. Pak sme sjeli nad Přítlukama k Panence Marii a pod školkou dědinou domů. Cesta nám trvala něco přes dvě hodiny, takže do časového rozmezí distančních dostihů by sme se nevešli. Nicméně zkušenost to byla zajímavá a myslím, že sme dnes všichni tak vyřízení, že jdeme spat:)

Obrazek

Obrazek

---------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek 1.5.2008 (9:00-11:30)

Mihi

Vzala sem si Siriuska na jízdárnu a dělali sme drezuru. Je pořád takový ztuhlý,chtělo by to víc trénovat. Snažila sem se ho co nejvíc naohýbat, ale i když se snažil spolupracovat a vůbec nezlobil, šlo to hodně ztuha. Doma sem vyhodila boxy a prchla dom.

DUBEN 2008

Neděle 27.4.2008 (13:00-15:30)

Tatranka,Pečík,Níňa a Mihi

Dnes to bylo honem honem. Tánička jezdila drezuru se Šmatlou a Léňa vyvažovala. Pečík stavěl kavaletky a Mihi skákala v klusu přes ně na Pirdovi. Pak si vzala Pirdu NíŇa a zkusila si skočit jednu kavaletku v klusu taky na velké jízdárně a pak šla na Pirdovi dom. No a pak sme rychlo frčeli dom my,páč to bylo jakési časově natěsnané:):)

Sobota 26.4.2008 (10:00-12:40)

Pečík, Ninička a Mihi a Robin se stromem:)

Mihi si vzala Pirdu pod sedlo a Ninik s Pečíkem stavěli kavaletky.. Nejtěžší na tom jsou ty propočty:) Ale nakonec přecejenom Siriusek něco natrénoval:) Pak si ho vzala pod dohled Lenička a hezky ho zklidnila, že nakonec s ním šla z velké jízdárny až dom. Po cestě si ju spletli se závodnicí místních distančních dostihů,tak jsme museli přemlouvat rozhodčí, ať ji tu zlatou medajli vezmou, že si ji zaslouží spíš ti zapsaní:) Doma Pečík měl taky rajtovat, ale nechcel a nechcel, tak prý příště:)Vyházeli sme koníkom hnojík, nastlali, pomohli Robinovi se stromem a hurá na Cesortka:) 

Obrazek

(ninička šla uuuplně sama)

Pátek 25.4.2008 (17:00-19:30)

Mihi a Tánička

Mihi si vzala Siriuska pod sedlo a Tánička Atlinku do voza a jeli do přírody:) Koníci byli enerdži, tak byla cesta divoká:):) Doma odupratovaly čo sa dalo a naskle....

Neděle 20.4.2008

Mirka,NíŇa a byla tam aj Tatranka s Robinkem

Dneska nebylo moc času, tak si NíŇa vzala Pirdu na jízdárnu a tam ho opracovala. Byl dost hodnej. Pak sme mu osprchovaly a nastříkaly nožky,vyházely sme boxy a jely dom.

Pátek 18.4.2008 (16:30-19:00)

Mirka

Vzala jsem si Siriuska po dlouhé době zase ven. Prošli a proběhli sme se spolu po hrázi a tak dokola:)

Sobota 12.4.2008 (9:00-12:30)

Mirka,Táňa a Robin

Hepy béérzdeeej tůůů juuu

Dneska má Tanička narozeniny,takže sme udělali vlastně takovou narozeninovou projížďku. Táňa s Robinem s Atlou na voze a Mirka se Sirem v sedle. Počasí se na nás tvářilo tak všelijak,tak sme se na něj taky moc netvářili. Nicméně Pirda si dneska zaběhal místo klusu a Atlinka se zpotila:) My sme se taky zpotili a pak dom.. nebo tak nějak.. dneska nemám holt nějakou sdílnou náladu,tak se omlouvám...

Sobota 5.4.2008 (14:00-17:30)

Ninička,Tánička,Robinek a Mihečka

kobylamamalybok

Bla bla bla a tak dále hurá a je to.... Jako pokaždééééé prostě to stený. Vždyť to stejně nikdy nikdo nečet....:D:D:D

Pátek 4.4.2008 (14:30-17:15)

Mirka

Po týdnu sem se byla zase pomazlit s koníkama. Vzala sem si na jízdárnu Sirdu. Jízdárna je nově pobránovaná, tak se jezdilo jedna radost. Sirda nebyl celý týden venku, takže sem s ním jezdila jízdárenské cviky a bylo na něm trochu poznat, že nechodil, ale jak se uvolnil, tak se začal krásně balit. Po tréninku sme šli domů. Vyhodila sem hnůj, pokecala s Robinem a nechala se od Siriuska olízat snad všude. Byl nějakej umazlenej:)

BŘEZEN 2008

Neděle 30.3. 2008 (8:00-13:00)

Níňa, Mihi, Klárka

Takže dneska jsme šli ke koním ve třech:) Níňa vzala svoji nejlepší kamarádku Klárku. Přišli jsme tam, seznámili jsme koníky s Klárkou, nakrmili je (ty koníky) a koníky vyčistili. Vyčistili jsme jim i boxy a pak osedlali Sirečka a čekalo se na Táničku a Bibinka až dojedou domů. Jelikož oni nikde, uvelebili jsme se na seně, udělali si přednášku o udidlech a pak jsme se rozhodli, že si Níňa sedne na malé jízdárně na Sira, než Táňa dorazí. Pak Tánička zavolala, že přijedou později, že má Ninička jezdit dál a tak jezdila. Mihi ju trénovala a Klárka to zdokmentovala. Až se Siriusek zahřál, trenérka Mihečka postavila Níně kavaletu a Léňa je nejdříve v klusu a pak i ve cvalu skákala. Pak Mihečka na Siriuska ''vyhodila na tři'' Klárku a Léňa ju povozila. To byla veeelká přednáška o správném sedu, že chudák Kárka nevěděla co dřív:). Ale pak si na těch milión pobídek zvykla a tak s ní Níňa naklusala. Byla hrozně nadšená:) Jak sme Siriuska vykrokovali, odvedli jsme ho do stáje, odsedlali, oduzdili, poňuhňali se s oboma onítkama, pofotili, a šlo se domů:)

Sobota 28.3.2008 (8:30-13:30)

Táňa,Mirka,Robin

Vzaly sme si s Táničkou ven koníčky pod sedlo. Atlinka nechtěla vlézt do kaluže a jak ju Tánička rázně pobídla,tak si tak uprdla,že v tu chvílu připomínala mončičáky z mojeho dětství:):) Prošli sme kolem Fraumilu, přes posekanou maratonovou překážku:( po hrázi k pískovni a po louce zpátky. Aronek se zapletl mezi srnečky,tak sme po něm chvilku pátraly. Prozradila ho jeho kondice a poslední srnečka,co tak zaostávala za stádem byl nakonec Aronek.:) Domů sme se vrátily příjemně odpočatý :),takže sme se hned vrhli na úpravu hnoje a na boxy. Robin předváděl artistický balanc na nájezdu na hnojiště a Tánička předváděla své zdravotnické umění:) Prostě dobré to bylo:):):)

Sobota 22.3.2008 (4:30-19:00)

Táňa,Robin, Lenča,Mirka a ještě Robinova sestřenka s manželem.

Ráno jsme se všichni sešli u Táničky doma. Nachystali sme Atlinku, maratonku a s malým zpožděním jsme vyrazili směr Slatiňany na první oficiální závod ve spřežení. Cesta byla poměrně poklidná..teda myslím tím dopravní situaci:) Ale pak už byla poklidná i atmosféra a všichni sme byli nedočkaví,jak to dnes bude probíhat. Do Slatiňan jsme dorazili o půl deváté a hned jsme se přivítali s Honzíkem Nesvačilem,který byl naším velkým konkurentem. Atlinku jsme ustájili a hlídali ju, aby si neublížila. Pak nastal velkej chaos a sotva Tánička Atlu okšírovala, už startovala první kolo. Protože Atlinka měla páku, byla z toho dost nervozní a nechtěla spolupracovat. Takže sice nezhodila žádnou kuželku, ale s časem to bylo horší. Tánička z toho byla zklamaná, ale když jsme se dozvěděli, že po prvním kole je dvanáctá, byli sme nadšení. Dokonce byla lepší,než jeden z Nesvačilů:) Na druhém kole jsme si dali celý tým víc záležet, dokonce sme se dozvěděli, že Atla nemusí mít páku a tak dostala svoje staré známé udidlo. Táničku na place popadl konečně záchvat jejího pravého temperamentu a bylo se na co koukat. Dokonce vyburcovala dýdžeje a ten osolil hudbu podle jejího tempa. Čas si hodně zlepšili a sice spadla kuželka, ale to vůbec nevadilo. Výkon to byl vynikající a všichni sme na holky a samozřejmě i na Robina pyšní. Po tak dobrém výkonu jsme si dali teplý gulášek, klobásu, fernetka..no prostě co se dalo a vyrazili k domovu. Doma sme obstarali koníky a Tánička nás pozvala na vynikající večeři, za což jí moc děkujem a jenom,co odjedem nějaký závod my, hned jí to vrátíme i s úrokama:):)

Čtvrtek 20.3.2008 (9:00-15:00)

Tatranka a Mihi

Hned mezi dveřma sem Táni strčila pod nos kopyťák. Nejdřív měla radost,že máme nový,ale pak zjistila,že to je jenom čoornutý ten starý. Vyčistily sme si Atlinku a šly do terénu. Dělala sem přísedícího vyvažovače a myslím,že nám to dneska dost šlo.:) Jezdily sme divoký kros mezi mladýma jablůňkama:) a Atlinka se dobře uvolnila. Po cestě zpátky chytla Táňu neodbytná potřeba vyprazdňování močového měchýře, tak sem byla nucena chopit se opratí:) Atla myslela,že jí pracuju v hubě,ale to se mně jenom klepaly ruky vzrušením. Pak už sem se opratí nepustila a dovedla Atlinku až dom:) Poprvéé!! Doma sme si daly teplý čajíček enerdži, nafotila sem na wc sisinky a šly sme se pustit do maratonky. Naběhly sme na ňu jak fretky a do dvou hodin se blýštěla jak nová. (Ale nesmí se podlízat:), páč vespod uvízlo trošku špinky,které sme si všimly až sme ju zakrývaly). Pak sme vyhodily boxy,poňuhňaly se s onitkama a hotofson...

Středa 19.3.2008 (17:45-18:30)

Mihi

Vyčistila sem si Atlinku a že půjdeme do přírody trénovat. Jenže se strhla sněhová a dešťová bouře. Tak sme počkaly,až ustane a šly jenom na jízdárnu. Atla byla trochu protivná, ale to asi proto, že očekávala další bouři. Při té už sme musely jit ale zpátky do stáje,protože by sme se mohly obě nechat ždímat. Vyhodila sem koníkům hnojík a při divokém nájezdu na vlečku sem sešupla z těch kluzkých desek dolů rovnou pod vlečku. Při druhém nájezdu už sem byla opatrnější. Rozloučila sem se s koníkama a šla schnout dom. Akorát sem před vratama potkala Robinovu mamku, která šla situaci ve stáji zkontrolovat. Doma sem zjistila,že mám v kapse od bundy kopyťák.. Prostě já,no:)

Neděle 16.3.2008 (8:00-11:00)

Níňa, Raduška a Mihi

Raduška prodala Loritku a už se jí začalo šťukat po koníkách. Tak si dneska vzala Atlinku, Mihi Sirečka a vyšli si na takovou opatrnou krokovku . Nasedání na tři zase nezklamalo a na potřetí se to opravdu povedlo:):):) Venku chtěla Mihi trošku uspokojit těhotenské chutě Raduščiny a vzala s sebou věnečky. Jenže před hájenkou jí vypadly z kapsy a poplašily koníky, takže ještě nastala životům nebezpečná situace. :) Naštěstí zkušené jezdkyně situaci brzo získaly pod kontrolu a krokovaly dál. Doma si vzala Ninička Pirdu a skákala přes svou první kavaletku v životě. Kavaletku sme postavili ze všeho možného materiálu,který sme doma našli, jako třeba pneumatiky, kolík a smeták:) Pirdovi ani Leničce to nijak nevadilo a hupsali přes to,jako přes opravdové kavaletky.:)

Sobota 15.3.2008 (16:00-19:30)

Níňa a Mihi

Původně jsme měly v plánu vzít Atlantu na velkou jízdárnu a Sirdu na malou. Jenže koníci nám svým vízorem zmařili všechny plány. Vyváleli se v blátě od ucha až po ocas. Takže sme se věnovaly asi hodinu a půl přesunu prachu z koní na jezdce. A o půl šesté sme se teprve vydaly s Atlinkou na velkou jízdárnu. Lenička nám teda dělala aspoň trenérku a protože sme tam zatměly, tak doma sme koníkům jenom vyházely bobky a šly k babičce.

Úterý 11.3.2008 (7:00-9:00)

Mihi

Vzala sem si Siriuska na jízdárnu trochu pracovat. Když se zahřál,tak nádherně spolupracoval a byla s ním radost jezdit. Na jízdárně sme strávili asi hodinku. Pak sme šli domů. Doma sem zjistila,že mu teče z nozdry krev, tak sem se hrozně lekla. "naštěstí" měl v nose nějkou ranku, která mu krvácela, takže sem mu to očistila a doufám, že to bude dobrý.

Neděle 9.3.2008 (14:00-17:30)

Tatranka,Ropča,Níňa, Pečík, Mihi a pár čumilů za plotem:)

Po dlouhé době jsme dělali jízdárnu. Atlinka jezdila s Táničkou kuželky a Mihi se Sirem drezuru. Sirda byl ze začátku dost protivný a když se konečně zahřál a sbalil, tak už byla Atlinka šviclá a šlo se dom. Doma se vyhoupl do sedla Pečík, tak jsme mu vysvětlili základy ježdění a vypadal nadšeně, takže moožnáá budeme za nějaký čas připisovat nového člena JK TATRANKY. Pak si ještě vzala do parády Níňu a Pirdu Tánička a ostatní seděli pod meruňkou a čučeli:) Pak sme vymístovali,tak nějak na střídačku:):):), dali si šťávičku, Mihi si početla jezdectví, zkontrolovali jak postoupila úprava nové stáje a šlo se k babičce na buchtýý:)

Sobota 8.3.2008 (10:00-15:00)

Mihi, Tatranka a Níňa

Mihi si vzala ven Atlinku. Zkoušely si spolu skákat přes malinký přírodní překážky..vlastně spíš je překračovat:) Atlinka byla po pár zakopnutí krásně pozorná a dalo se s ní hrozně hezky pracovat. Dokonce aj ve cvalu zvládala cross výborně. Mezi ježděním Leničky a Sirdy byla asi dvouapůlhodinová koňová pauza a šily sme s Táničkou u babičky šaty na dnešní maškarní:) Tatranka držela a posunovala a Níňa šlapala...čistá práce na stroji ze čtyřícátých let:) Pak si vzala NíŃa na jízdárně Siriuska. Byla první trošku nervozni,ale když zjistila,že jí to jde,tak nervozita vyprchla. Sir byl docela hodnej, tak se dobře pracovalo:)

Pátek 7.3.2008 (9:30 (mihi) od 11:15 aj Hánčůlí - 13:30)

Mihi,Hánčůlí a Tatranka s Robinem

Při příchodu do stáje mně místo Táničky a koníčků přivítal obrovský bagr. Práce byla v plném proudu. Vyčistila sem koníky a frčela pro Hanku na vlak. Hanka si vzala Šmatlinku a Mihi Pirožka a vyrazily do přírody. Nejdřív sme šly obhlídnout jízdárnu, ale tam přijela Tatrovka,ze které vyskočila Tatranka a už nás od tama hnala. Tak sme si udělali takovej okruh kolem Fraumilu, Hájenky, po hrázi do Nových a zpátky přes lůku dom. Předávám slovo Haničce:Atlinka byla úplně hodná,ale šmatlala:):)

No, ve stáji sme koníky...vlastně doprdele!!! Idu volat táni:):)

Neděle 2.3.2008 (11:00-14:00)

Ninik, Tatranka, Mihi (a Robin v nové stáji:)

Dneska si z bezpečnostních důvodů daly přilby na maratoňák aj Lenička s Táničkou, protože ten vichr je fakt nevyzpytatelnej. Mihi si vzala Siriuska a šli sme na louku. Holky si projely párkrát novou maratonovou překážku a šli sme dělat na louku obloučky. Přišla tam s koníkem nějaká holka z Bulhar, tak nás nakonec na louce bylo víc:) Tréninku sme dneska upřímně řečeno moc nedali, páč počasí bylo fakt nepřejícné a závody se nezadržitelně blíží.. Doma sme vyházeli koníkům bobky, nastlali piliny, který konečně přivezli a obdivovali nový transportní kamaše:):):):)

Sobota 1.3.2008

Takovej pátek třináctýho v sobotu prvního. Atlince se zasekla napáječka a vytopila celej box. Vichřice rozbila vrata a koníci si udělali výlet málem až do Rakvic, tak byla velká honička koníků po Přítlukách. Večer jsme se sešli na rybářské zábavě a tam se konečně vyjasnilo:)

ÚNOR 2008:

Neděle 24.2.2008 (9:30-12:45)

Mihi,Ninik,Darinka,Robin a taky Leniččin taťka a mamka:)

Po cestě ke koníkům sem potkala Darinku,tak sem ju vzala s sebou. Pomohla mně vyčistit Atlinku. Šla sem s Atlinkou ven. Už má dobrou kondičku a když sme obcválali hráz až do Nových a zpátky, tak sem byla zpocená akorát já. :) Doma si Lenča vyčistila Siriuska a dělali jízdárnu. Učila sem ju rychlej a pomalej klus a taky couvat, ale to couvání ještě vypilujeme. Pak svezla Leňa Darinku. To všechno probíhalo za fotografování Leniččiného taťky a přihlížení mamky, která počítala kolik koleček už Níňa odjezdila, protože při mé trenérské vytíženosti, sem nějak nestíhala:):) Pak sme koníkům vyházeli boxy a pro tento týden konec:)

Pátek 22.2.2008 (14:00-16:00)

Mihi a Tatranka

Dnes jsme s Táňou zapřahaly Atlinku úplně samy:) Atlinka byla trpělivá a nevzdorovala:) Vzala sem si Siriuska a šli sme do přírody. Bylo hrozně hezký počasí..vlastně bylo horko:) Koníci aj my sme se zpotili. Maratonka je bez Robina dost lehká,ale holky se s tím vypořádaly. Holt,jak řekla jedna chytrá Tatranka:Bez tréninkou nět čampiona:)

Čtvrtek 21.2.2008(14:00-16:45)

Mihi a Tatranka

Dneska sme vzaly koníky pod sedlo na takovou odpočinkovou delší krokovku. Siriusek už nekulhá, za což su moc ráda a Atlinka si dneska aspoň trošku odpočinula,protože má teď dost hustej trénink. (teda jako nahusto :) ) Závody se holt nezvratně blíží :) Cestu už Rakvičtí zemědělci spravili a Přítlučtí se na to chystají. S Táničkou sme zase rozebraly chod života, což už sme dlouho neudělaly:) Doma sme koníčky obstaraly a hotovo dvacet,zase zítra:)

Středa 20.2.2008 (čas nevim:) )

Táňa a Robin

Zapřahali Atlinku do maratonky. Jezdili kuželky. Atlinka se už krásně ohýbá:)

Úterý 19.2.2008 (10:30-15:30)

Níňa, Tatranka, Míhi a Robina sme potkaly až na cestě dom:)

Mihi vyčistila Atlinku a Ňíňa Siriuska. Mihi šla s Atlinkou ven. Daly si takovou větší cvalovku a klusovku. Atlinka se začíná zase dostávat do kondičky,cože je dobře. Když byla už moc spocená, tak sme jenom krokovaly,aby po cestě domů uschla aspoň trošku. Na jízdárně sem ju půčila Leničce. Poprvé se na ní svezla a byla hrozně nadšená z toho, jak je Atlinka jemná na pobídky:) Pak sme vzaly Siriuska na vodítku na vycházku,aby trošku rozchodil tu nožku,která už mu naštěstí zpuchla. Po vycházce sme společnýma silama vyklidily sedlovnu. Tam to teda vypadalo... a teď? Teď je to nejkrásnější sedlovna na světě:)

Pondělí 18.2.2008 (14:00-17:00)

Mihi, Níňa a trošku Tatranka:)

Mihi si vzala do přírody Atlinku. Ve stáji byla dost protivná,tak si udělali venku takovou cvalovku. Atluška byla už moc hodná a ke konci aj unavená. Ve stáji sme namazaly Siriuskovi pořád bolavou nožku a nechaly je ve výběhu. Vyhodily sme jim hnojík a pak se s nima na dvoře ňuhŇaly a natáčely dokunentární filmy:):):)

Neděle 17.2.2008

Mihi, Tatranka a Bobík :D.... néé dobře,tak Robin:)

Dneska je den blbec nebo co:( Po příchodu do stáje sme zjistili, že koníkům zamrzla voda:( Takže sme dýchali na trubky:) né... nahřáli sme trubky horkou vodou a voda se rozjela.. Hned jako druhou věc jsme zjistili, že Siriuskovi natekla levá přední nožka a kulhá:( Tak sme mu nožku namazali a dali mu dneska volno.. O světle v Atluščiným boxe ani nemluvím... Nakonec sme Atlinku zapřáhli a jeli sme s Maratonkou..Za smůlu nebudu počítat už ani všechny ty auta a traktory,co sme potkali, ani tu paní se psem, kterou Tánička dost nahlas okomentovala a ani ten zamrzlej terén, ve kterým sme se natřásali, jak palačinky na pánvičce. Mihi vyvažovala maratonku, takže maratonka byla dost nevyvážená a v jedné prudké zatáčce, kterou nás Tánička překvapila, sme se málem vysypali všichni. Po cestě zpátky upadl z vozu Robin, protože mu zrmzly nohy a hned na to málem aj Mihi..(ale jen tak se setřást nedala) Atlinka krásně spolupracovala a dokonce aj poté, co ju Táňa musela na jedné hrbolaté cestě přidržet za úsměv:) Doma sme zjistili, že kulhá ještě aj Aronek.. takže fakt výýborný den. Vyházeli sme koníkům boxy, nastlali a šli rozmrznout dom...

Pátek 15.2.2008 (15:30-18:00)

Mihi a Bibinek

Sireček si udělal bebíčko na nožičce. Očistila sem koníky, nasedlala,Robin skočil z vlaku rovnou do sedla:) a vyrazili sme ven. Koníci mají čerstvý podkovičky, tak sme jeli jenom tak opatrňůčko.....no..i když :):):) Oba měli plyn, tak to šlo samo:) Jeli sme až na Nový Mlýny podél řeky..taková romantika:) Sirda se dost zpotil,ale Atlinka potěšila svou kondičkou:) (Robin je na pirdu asi těžkej:):):) néé....ftip......) Byla dost kosa..občas poletoval snížek.. takovej únor,jak má byt. Doma sme je obstarali a hotovo....

Neděle 10.2.2008 (15:40-18:30)

Mihi

Nejlepší je vzít si Siriuska a jet proti západu slunce, když má člověk mega depku. Je to léčivý, to můžu odpřísáhnout. Se Sirečkem jsme šli kolem pískovny, pak sme procválali obě hráze a zbytek cesty proklusali. Měla to být větší cvalovka,ale to budu muset vzít příště tu cestu opačně. Siriusek konečně zase trochu dostal plyn, takže cesta byla úplně supr. Poslouchal na pobídky a byla sem hrozně ráda, že sem mohla po dnešním dni jít ven zrovna s ním a sama... Jak říkám, zabírá to:)

Sobota 9.2. 2008 (9:30-13:30

Mihi, Níňa, Ivetka, Raduška, Jiřík, Emička, Míša, Tatranka, Bibinek

Přišli jsme do stáje a tam už na nás netrpělivě čekala Emička smamčou a taťčou. Poňuhňali jsme koníčky, Emička zkrotila Atlinku. Mezitím Mihi ju vyčistila a Níňa s Ivetkou vyčistily Sirečka:) Pak si vzala Mihi Atlu,holky osedlaly bicygle a vyrazlili společně do přírody vstříc blátu a vyjetinám od traktoru. Holky brázdily tyto koleje velice statečně s krvavým potem na čele. Atlinka neměla žádné potíže cestu zdolat,protože je to velice zdatná bojovnice závodnice. Na hrázi sme potkali spoustu úchylů,kteří chtěli Atlinku sníst, ale měli štěstí,že Atlinka neměla hlad, páč při jejjím apetitu by určitě sežrala ona je. Po cestě domů Ivetce skočil do kola jeden nevychovanej klacek a zablokoval jí celou přehazovačku, takže kolomechanik Lenička se do toho vložila a hned jelo kolo jako po servisu. Doma sme nasedlaly společnýma silama Pirožka, Lenička se zatím nasvačila jen čtyřma rohlíkama a sáčkem gumových medvídků a vyrazila na jízdárnu. Mezitím přišla ještě Míša, která se zatím s Ivetkou ňuhňaly s Bublinkou. Níňa opracovala Pirdu, strhala sebe a ještě povozila Ivetku a Míšu po jízdárně. Během celého dne probíhalo mohutné focení, takže budeme dneska večer dělat novou fotogalerii. Vyházeli sme koníkům vše nepotřebné z boxu, potřebné jim tam dodali a šli vyjest a vypit babičce všecko, co sme v kuchyni našli:):):)

Středa 6.2.2008 (15:30-17:30)

Tatranka,Bibinek, Mihi

Ke koníkům jsem jela radši na kole..člověk s mojim řidičským uměním už fakt nikdy neví.. A navíc mám novej tacháč....Tánička s Ropčů vzali Šmatlušku do maratonky a já Pirožka pod sedlo..Už mají oba dva gelovky,tak sme čekali,že se to objeví ve výkonu a celkových výsledcích..Objevilo se velký prd, spíš se projevila granulová dieta a jarní únava.. Koníkům chyběl plyn a vůbec se jim nechtělo. Sirdu sem vůbec necítila na otěži(poprvé v životě sem nepoznala,že má aj hlavu) ani ve cvalu a Atluška byla po krátké nenáročné vyjížďce mokrá jak po celodenní práci. Doma sem koníky obstarali, provedli takový ty každodenní úkony fíště dondite:)

---------------------------------------------------------------

Sobota 2.2.2008 (10:00-13:30)

Tatranka, Bibinek, Mihi

Už se nikdy nebudu Robinovi smát kvůli té modré čepici......

Prší, prší jen se leje, kam koníčci pojedeme, odjeli sme na luka, i když nikdo nekukal. Atlinka dost pracovala, Tánička ju cepovala, jezdili přes překážky, krosili dost zatáčky. Sirda s Mihi mokří byli, taky si dost zařádili, prostě príma projížďka, ta naše dnešní vyjížďka. Atlinka i bez zatáček kouřila jak papiňáček, výpary jsme čichali a vesele si zpívali.....kdyby byla Morááva jako je Vííídeň........ a tak to u nás chodí den co den a týden....

--------------------------------------------------------------------------------

Pátek 1.2.2008 (11:00-14:00)

Mihi

:) Už aby se nám přihlásila nějaká ta pomocnica:):) Šla sem ven se Siriuskem. Klasika,jak včera s Atlinkou. Jenže zase ti dřevorubci.... stáli s autem uprostřed cesty a nedalo se projit, tak sme si chvílu s Pirdou trpělivě počkali a pokračovali v cestě. Na hrázi a na louce sem ho hezky vycválala, aby neměl pichy až na něj zase sedne Níňa. Alinka šla dneska s nama. Doma sem ju chtěla vydrhnout,ale nezadařilo se, tak sem ju musela nechat na dvoře chuděrku.... Pak sem obstarala tak normálně koníky a šla si hezky pěšky k babičce pro autíčko.

LEDEN 2008:

Čtvrtek 31.1.2008 (14:00-17:00)

Mihi

Dneska byl takovej dobrej den.. Šla sem ven s Atlinkou. Celou cestu šla hezky na otěži, tak to byla paráda. Prošli sme kolem Fraumilu, po hrázi, kolem hájenky a na louku se pořádně vyprdět, protože to Atlinka potřebovala. Byla moc milunká. Po cestě zpátky, ale něco začalo cinkat.. Levá zadní podkova. (Táňa to neví, ale až se dozví,co sem viděla,tak nevim,jestli začne mít lidi radši :):):) normálně,jak sme se s Atlinkou vracely, tak u jejího, zezadu výběhu čupěla taková teta v šátku s holým zadkem a konala svou potřebu,která ju zastihla asi jaksi nepřipravenou.. když sem procházela kolem ní, tak sem zdvořile pozdravila a radši se do tetiných vykulených očí moc nedívala) Doma sem se hezky vysmála, vyhodila bobany, nastlala hoblinky atd.... Poňuhňala se s onitkama a šla hezky pěšky až k babiččinýmu, aby mně nááhodou zase nevběhl nějaký stříbrný pasátek do cesty...

Neděle 27.1.2008 (9:00-11:00)

Mihi,Níňa,Tatranka,Bibinek a pak taky trochu sůsed od naproti

Níňa,Tatranka a Bibinek jeli s Atlinkou s maratonkou na louku dělat obloučky a trénovat :) Mihi jela se Siriuskem též na louku, dělala slalom v zakázeném území a vůbec jí to nevadilo o:-) Koníci byli nejdřív hodní, pak spocení:) a protože sme s Níňou moc spěchaly,tak sme v jedenáct vyrazily..vlastně vrazily... do pasata souseda odnaproti..... ale to už je jiný příběh... ajoj:):):):)

Sobota 26.1.2008 (10:00-14:00)

NíŇa, Mihi a Bibinek-Ropča tak trošku

Hojte koníci nebyli moc špinaví, ale za to začali líňat. Tak pokud budete někdo potřebovat paruku..15,50 Kč... Mihi vyčistila Atlinku, Níňa Sirečka. Nejdřív vyrazila Mihi na Atlince a Níňa na kolečku na louku. Tam sme si zahrály všechny tři na divoký western:):):) néé... samozřejmě,že sme pilně pracovaly. Atlinka byla moc hodná. Doma nasedlala Níňa Pirožka a šli sme na jízdárnu trénovat. Moc hezky jim to spolu šlo, i když foukal vítr a na plotě byl zelenej bubák, ktrého Mihi na chvílu zahnala, ale zase se vrátil.. Sireček při cvalu chtěl co chvíla obtryskat kolečko, tak si pak na něj Mihi sedla a uklidnila ho. Níňa ho vykrokovala, jako správná koňačka. Pak sme vyhodily boxy, proběhlo ooobrovské focení, zahráli si na honičku s koníkama... a hotofson... (Na fotky se mohete podívat do tréninků:) )

-----------------------------------

Neděle 20.1.2008 (14:15-17:20)

NíŇa, Tatranka, Bibinek a Mihi

Tááákže dneska sme došli do stáječky, kde se konala velká stavba garááááže na naše 2 vozejčky:) Tak potom Níňa vyčistila Sirečka a Mihi Atlinku, jenomže zjistila, že se Šmatlince hejbe podkovička:( Tak Tánička vzala svoje nářadíčko a s pomocí Mihi a Robina jí ju přibili. Potom ji ukšírovali a Mihi osedlala Sirdu a jelo se. Tatranka, Bibinek a Níňa jeli ve voze a Mihi za nima v sedle (občas vedle nich:) ) No aaaa jeli jsme tak růůzně po Přítlukách a zakotvili jsme na jedné louce. Tam jsme udělali pár hezkých ohlých koleček a jelo se spátky. Spátky chvilinku řídila Níňa a pak jak jsme přijeli, odsedlali jsme, dali koníkům deky a šli kydat. Koníky jsme nechtěli pouštět ven, že by se vyváleli a tak jsme kydali za přítomnosti koníků v boxe:) Jenomže Sireček i Atlinka se stejně vyválei aj tak ale naštěstí v boxe tak byli jenom trošku od pilin:) No a pak se šlo domůůůůů.... To bylo dneska vše:)

--------------------------------------------------

Pátek 18.1.2008 (7:30-10:10)

(Mihi a tak trošičku Tatranka :) )

Říká se, že když vám přeběhne černá kočka přes cestu, znamená to smůlu. Já sem si řekla, že když mně přeběhla černá kočka přes cestu, tak měla dost štěstí, že sem ju nepřejela, páč sem jela ke koníčkům bratrovým fárem a vycukala sem to vždycky z křižovatky... no haňba mluvit. Ale nepřejetím kočičky moje štěstí skončilo. Sirius vypadal jak jožin z bažin ( to je talent koní, být nejvíc zaliskaní, když člověk spěchá). Tak sem po jeho pracném vyčištění vypadala jak pepina z bažiny já. Vyrazili sme spolu na vycházku. Hned za barákem začalo mrholit, ale nás to neodradilo. Co nás odradilo byli zase dřevorubci, kteří si udělali odkládací plochu pro nebohé stromečky přímo uprostřed cesty,jak se vychází z hráze. Takže Sireček chudáááček musel absolvovat trať po hrázi i zpátky. Cestou dom začalo pršet dost. Ale to už nám bylo jaksi jedno. Doma sem Sirečka zadekovala, vyhodila jim narychlo bobky, trochu nastlala,dala trochu sena, zabednila je, aby nám nezmokli a honem honem valila domů......

-----------------------------------------------------------

Neděle 13.1.2008 (13:30-17:00)

(Tatranka,Bibinek a Mihi)

To,co sme dneska viděli při příchodu do stáje, to nebyli koníci..to byly dvě blátivé koule a to doslova a do písmene.. Očistit do čista nepřipadalo v úvahu..teda což o to,ono by se uvažovat o tom dalo, ale z praktického hlediska, to prostě nešlo. A tak jsem dneska pochopila, proč koníci vlastně nosí deky i pod sedlem:):) Táňa s Robinem si vzali Atlinku do kočáru, Mihi Sirečka pod sedlo a vyrazili sme na procházku. Začíná nám tát, takže všude je bláto. Ještěže máme ten kousek asfaltky,co vede k hájence:). Po vycházce sme umyli kočár a maratonku, páč pod tím blátivým nánosem nebylo jistý o jaký to čtyřkoláky se jedná:) ale dnes večer už je to víc než jasné:):)

--------------------------------------------------------------------

Sobota 12.1.2008 (10:00 - 13:30)

(Tatranka, Bibinek, Mihi a Níňa)

Přišli jsme na koníčky, vyčistili, nasedlali, okšírovali a vyrazili. Po cestě jsme potkali starou škatuli se škatulem a jejich psím škatulátkem a jeli jsme na jízdárnu. Tam bylo hodně velké bláto, tak jsme to tam jenom obhlídli pár kolečkama a jeli jinam.... Jenomže jsme zjistili, že rodina starých škatulat nám zavřela bránu na zkratku... Určitě naschvál. Ale JK´Tatranka Movie Star se nedá a bránu si hezky otevřela:) Tak jsme jeli, a zjistili jsme, že bysme udělali líp, kdybychom to objeli. Atlinka se málem zapleštila a my byli vydrncaní a vynervovaní takže nás všechny málem odvezli do Podivného Vína. Po téhle perné cestě jsme zakotvili na jedné louce, kde Bibinek aspoň postavil kuželky, tak jsme mohli projíždět. Atlinka se vůbec nechtěla ohýbat ale nakonec si dala říct. Pak jsme sezbírali kuželky, Bibinka a Mihi se Sirečkem a jeli zpátky domů. Po cestě chvilku řídila Níňa aby si Tánička odpočinula a pak jsme se ještě parkrát lekli modrého zábradlí nebo se jen tak rychleji rozjeli:) Po příjezdu domů jsme koníky vypustili do dvora a vyházeli oba boxy. Šlo to celkem rychlo, řekli jsme si pár vtipů, zanadávali na lidi a šlo se domů:)

---------------------------------------

Neděle 6.1.2008 (14:30-17:00)

(Tatranka,Bibinek a Mihi)

My tříí králové jdééme k váám

No co vám budu povídat. Atlinka měla z nového kočáru obrovskou radost :):) ani se nešprajcovala a hned přiskočila,abysme ju zapřáhli. (chudáčka Siriuska jsme nechali doma, ale opravdu sem si nemohla nechat ujít premiérní jízdu :( )Jeli sme jenom po asfaltových cestách, aby se kočár neušpinil od bláta a vjeli jsme i do centra velkoměsta Přítluky. Všichni koukali s otevřenou pusou, mladí si mysleli něco o návratu doby tří mušketýrů, staří zamáčkli slzu nad nostalgickou vzpomínkou na staré časy a ostatní měli prostě jen štěstí, že nelítaly mouchy, jinak by jich měli plnou pusu jak ji zapomněli zavírat.Svezli jsme Bibinkovýho tatínka dom ze sklípku.. koukal,když vylezl, co mu to přistavili za taxíka:)Musím uznat, že kočár je to velmi pohodlný a ty rožky se Tánička vybírat naučí:)

-----------------------------------------

Sobota 5.1.2008 (6:00-15:00)

(Bibinek,Tatranka,Mihi,Aronek a Alinka)

in Östereich

Ráno mně vyzvedl Robin doma a jeli sme pro Táňu do práce (Ich und Robin fuhren wir für Tanja nach Vien)A od tama vzůru k Maďarským hranicím. (Und weg)Tam nás v jednom Dorfu přivítal milej pán, manžel Tániné kolegyně. ( Dort war ein nett Herr, er ist ein Egemann Taňa Kolleginnen.(Táňa je stejně ukecaná v jakýmkoliv jazyce:)) , takže o konverzaci bylo postaráno.(Táňa kann viele Sprache) Když přijela kolegyňka domů, jeli sme se podívat na koníky. (Wir fuhren an die Pferden sehen) Islandský pony-mimochodník. Náádherná krytá jízdárna a z venku moc krásná stáj :) (Alles super)Zima tam teda byla všude jak v Rusku... (Winter wie Rusischrepublik:):) )Od tama jsme se ještě jeli podívat na jedny koníky, kde nás přivítal Flet coult retrívr kousáním do rukávu a do zadku. (au unsere Hinter) Tam měli poníčky křížený s divokým bílým oslem z Rakouského Národního parku. Vypadali spíš jako ovečky křížený s oslem, ale byli milouncí. (Dort war EselSchaf)Tak jsme jim očíhli stáje a vrátili sme se zpátky k domácím. A tam to konečně přišlo. .. Vyvezli ten nejkráásnější vůz na světě:) Tmavě zelená bryčka se třema místama k sedění!!!!!Hned sme ji naložili na vozík, při čemž sme všichni málem umrzli.(DIE KUTSCHE IST SUPEEEER, SCHÖOON UND GRÜN..(aber dunkel grün,ja?),ELEGANT UNDSOWEIT... Zákopčánik by řekl : slunce v duši..... ale my sme byli jak rampouši.(Wir waren wie Eiszapfen) Po nakládce jsme dostali šálek horkého téé a vyrazili sme k domovu.(Wir trunken warm tee) Projeli sme přes Bratislavu po dálnici, takže to bylo v klidu.. Náš mezinárodní výjezd sme zakončili v Mikulově v Tesku a huráá domuu... ( Wir sind schon zu Hause)

-------------------------------------------

Čtvrtek 3.1.2008 (14:00-16:00)

(Mihi)

Ke koním jsem přijela dneska s velkou grácií. Jak sem najížděla do vjezdu,tak sem málem vzala hasičům rožek a jak sem se lekla, tak jsem na ten rožek ještě zatroubila...(neuhl) Ven jsem si dneska vzala Atlinku,ale protože strašně foukalo, šla sem s ní jenom na jízdárnu. No aj tam to byly dost nervy. Ten pytel na ohradě dost lítal a Atla z něj měla šoky. Moc se nám spolu nedařilo a obě zpocené sme se asi po čtyřiceti minutách vydaly zpět k domovu. Tam jsem jim zkontrolovala vodu, provedla takové ty každodenní úkony a jela se zahřát dom. :)

---------------------------

Středa 2.1.2008 (14:00 16:30)

(Mihi)

Dneska sem u koníčků osiřela. Vzala sem si ven Siriuska a Alinku a vyrazili sme:) Venku to dost klouzalo, bylo to takový nepříjemný. Šli sme spodem, pak po hrázi. Tam sme cválali, ale radši sem Siriuska moc nepoštěla,aby nebyla nehoda. Alinka běžele pořád věrně vedle nás. Připadala sem si jak na Modré zátoce. Všude samej ledňáček a volavky. Prostě taková hezká odpolední vycházka:) Doma sem Siriuska zadekovala, vymístovala boxy, hodila seno a zavřela je na petlicu, aby jim neumrzli šňupáčky:)

-------------------------

PROSINEC 2007:

Pondělí 31.12.2007 (9:00-11:40)

(Tatranka,Bibinek,Mihi)

bez tréninkou nět čampiona:):)

Napadl nám snížek bílý:) Ráno začalo dobře. Ztratily se klíče, praskla konvica s výýýborným medovinovým energi čajem:) Robin si vzal Atlinku, Mihi Sirečka a šli sme na jízdárnu. Tánička nám postavila nějaké ty kavaletky, tak sme přes ně několikrát hupsli :) naštěstí nebylo žádné grc, takže vše proběhlo ok:) Atlinka si za překážkou hezky oddupne, abysme všichni věděli, že to neskáče jen tak zbůhdarma. Siriusek má papriku na levů ruku..takže takový normální skákací den:) Doma sme vyhodili koníkům, odzávodili si nějaký ten kros s kolečkama a deme se chystat na večír:)

---------------------------

Neděle 30.12.2007 (14:00-16:30)

(Tatranka,Bibinek,Níňa,Mihi)

čoooo ...pipi? čooo?:):)

Morauský víííítr je krutýýýýý...počítej Tánička s tím.........lálá, že domů se nevráááátííííííím...nánálálálááá.....Dnešní výlet byl takový optimisticky laděný. Táňa s Robinem a Léňou jeli s Atlinkou s maratonkou a Mirka v sedle na Siriuskovi. Hned za Přítlachama sme zjistili, že je pichlý kolo, takže sme tomu přizpůsobili celý zbytek cesty. Deratizátor Sirius zašlápl nevinnou myšičku a ta jak zapištěla, tak se lekl:) odborník ve svém řemeslu,fakt:) Tatranka s Bibinkem vzali tekutý svetérek,tak se jelo hezky z vesela. Akorát teda pomlůvali na voze Mihi (ale ona to z Léni vymlátí) Vzali sme to kolem Hájenky, pozdravili ovečky a radši jeli dom. Doma sme nastlali piliny a slámu a zaizolovali trubky, páč zamrzla voděnka.

--------------------------------------

Sobota 29.12.2007 (13:45-16:30)

(Níňa,Ivetka,(Raduška),Mihi)

Táńa s Robinem si vzali dneska Atlinku dopoledne do vozu, takže odpoledne jsme měli na starosti už jenom Siriuska. Mihi se domluvila s Raduškou a setkaly se na majáku. Loritka a Sireček ze sebe byly moc nadšení. Akorát v jednom řádku ve vinohradě Radka v dobré vůli mlaskla na Loritku a Sireček vzal s Mihi roha. Naštěstí se na konci řádku zastavil:) Pak jsme si vycválali ještě nějakej řádek a příště si prý dáme závody, páč Loritka začíná byt dost v kondici. :) Celou cestu zpátky Sirius prořehtal, jak se snažil dovolat Loritky, která už byla pak dávno ve své stáji:) Doma na jízdárně na něm ještě jezdila Léňa (krok,klus,cval)(musela vyzkoušet svéé úúúplně nove chapsy a rukavice) a okrokovala ho s Ivetkou, kterou povodila na vodítku.(teda jako sireček byl na vodítku, né Ivetka o:-) ) Mihi obom vyhodila bobky a jelo se dom:) (teda k babičce na čaj, páč holkám otekly prsty mrazem...asi z toho nic nedělání)

--------------------------------------------------

Pátek 28.12.2007 (14:00-14:15)

(Níňa a Mihi)

Dneska jsme byly u koníků velmi dlouho. Také jsme se málem přepracovaly. Ono krmení a vyházení bobků je dost dřina, takže jsme dost unavené.

-------------------------------------------------------

Středa 26.12.2007 (11:00-13:00)

(Bibinek a Mihi)

Dneska jsme dělali jízdárnu. Atlinka byla uplně suprová a po půl hodince dřiny krásně spolupracovala :) Sireček byl určitě taky úžasnej (ale v tom soustředění na Atlinku jsem se na něj nestačila ani podívat) akorát Bibinek říkal, že trochu zlobil na pravou ruku, ale to se vybrousí:) Jinak nám bylo hezky teplo,až na ty umrzlý prsteníčky :) Doma jsme je obstarali a hotovo:)

-----------------------------------------------------------

Pondělí 24.12.2007 (10:00-12:30)

(Tatranka,Bibinek,Raduška a Mihi)

Na dnešek byla domluvená vánoční vyjížďka. Raduška přijela s Loritkou, Mihi si vzala Sirečka a Tánička s Bibinkem jeli na maratonce s Atlinkou. Na cestu jsme si dali na kuráž fernetka citruska a vyrazili sme. Tánička měla na hlavě rolničkový rohy, ale ten jeden byl dost neposlušnej a pořád se válel. Loritce se chtělo hodně čůůrat,tak jsme každou chvilku zastavovali a Loritka nif. Koníci byli nabušení (kromě Loritky, ta byla spokojená), tak jsme je opracovali na kruhu. Na hrázi se pak od nás Raduška s Loritkou odpojily, ale pak sme je zase potkali. Koníci se dost zapotili..je fakt,že Loritka nejvíc. :):) Pak už sme se na rozcestí rozloučili a Raduška jela s Loritkou do Rakvic a my do Přítluk. Tam jsme obstarali koníčky, zapili to na zdravííí a rozloučili jsme se.. /ale jenom na chvílu, protože večír tam mihi pojede ochutnat kapra,ale psst/

------------------------------------------------------

Sobota 22.12.2007 (14:00-17:00)

Níňa a Mihi

Každá jsme si vyčistila koníčka. Mirečka Atlinku, Lenička Sirečka. Mihi si vzala Atlinku ven. Byla moc hodná (mirečka...né tak né no....tak obě...tak jo,tak Atlinka.) Venku nečíhaly žádné nástrahy a žádná nebezpečenství, tak sme se vpořádku vrátili.. I když po Léniné předtuše, že dneska někdo spadne sme se moc dobře s Atlinkou necítily... Doma nasedlala Níňa Pirdu a vyrazila s ním na jízdárnu. Šlo jim to moc hezky, i když Pirda měl zase svoji běhavou, tak Léňi z té rychlosti občas slzely oči. Když sme zjistily, že sme na jízdárně zatměly, tak Níňa Sirečka okrokovala a zavedla do boxu.. Tam proběhlo mohutné fotografování a líbání s Pirdou, vyhodily sme hnojík a nastlaly (no..teda MIHITOVSECHNODĚLALA) (níňa akorát otevírala dveře, když Mihi dávala seno)...a jely sme...

--------------------------------------------

Pátek 21.12.2007 (14:00-16:00)

(Tatranka a Mihi)

Když jsem přijela ke koníkům, tak Táňa už měla oba nasedlaný, takže sme mohli hned vyrazit. Vzaly jsme aj Áronka a Alinku, aby nám bylo veselejc. Cesta byla hrozná. Jak zamrzlo to bláto vyježděný traktorama, to byl děs. Udělaly sme si s Táničkou takovou pomlouvací krokovku:) Teda samozřejmě, že jsme nepomlouvaly..ale hodně sme si povídaly. Každou chvilku sme zachraňovali pejsky z Áronkových spárů, ale vždycky to dobře dopadlo.. Jo a koníci spolu nemluví. Něco si podělali a vůbec nevíme co:( Doma jsme vyhodily bobky a rozloučily jsme se.

---------------------------------------------

Neděle 16.12.2007 (10:00-12:00)

(Bibinek, Tatranka, Mihi)

Dneska jsme dělali jízdárnu. Táňa s Robinem jezdili kuželky s Atlinkou a Mihi se Sirečkem drezuru:) I když kuželky byly taky dost lákavý. Koníci byli po včerejšku hrozně hodňoučcí a jedinej, kdo zlobil, tak byl Áron, kterej pořád skákal po voze. Bibinek nás zásoboval teplým čajíčkem z termosky, tak nám umrzaly jenom prsty :) Doma jsme vyhodili koníkům hnůj, zadekovali je, pomluvili příbuzenstvo a rozloučili sme se :)

-----------

Sobota 15.12. 2007 (9:00 - 12:00)

(Mihi, Raduška)

Atlinka se Sirečkem se kupodivu nevyváleli, takže Mihi ušetřila svoji uplně novou jezdeckou bundu!!! Bláto taky zamrzlo, takže Mihi ušetřila i svoje uplně nové pracovní boty!!! Vzaly jsme si koníky pod sedlo a vyrazili jsme do přírody. Koníci asi dostali větší přísun ovsa, protože byli jak utržení z řetězu. Atlinka pořád vyhazovala, takže si Raduška hrála co chvílu na rodeo. Sireček měl svou běhavou takže si Mihi prodrala své 3 roky staré rukavice. Celou cestu jsme hlavně klusali a vycválat jsme je vzali na jízdárnu (radši). Po dvou hodinách jízdy jsme doskotačily na stejně nevycválaných konících, s jakýma jsme vyšly, domů. Vyhodily jsme jim aspoň produkty z boxů, zadekovaly je a jely domů.

----------------------

Neděle 9.12. (14:00-19:30)
(Mihi, Tatranka, Bibinek a vrchní přicmrndávači: Áronek, Alinka, Joslinka, Bublinka a Zrzeček)


Dneska sme s koníkama venku nebyli...vlastně sme s koníkama dneska nedělali vůbec nic, protože na programu bylo pečení vánočního cukroví. Vzala sem doma naložený višně a třešně v rumu (projistotu sem jich naložila tak šestkrát víc, než bylo potřeba). A tak jsme k tomu pečení pojídali třešničky a višínky a vařili sme si svařáček. Jenže obsahoval asi víc lihu, než jsme čekali a milý svařáček nám na kamnech začal hořet i s hrncem a pokličkou. A protože nebyl nakonec ani moc dobrý, zůstali sme u těch třešínek a višínek. My sme s Táňou tvořily a pekly a Robin slepoval a ujídal. Za neustálého sdělávání kočiček ze stolu a odhánění Áronka od cukroví sme konečně cukroví dodělali a mohla sem vyrazit k domovu.
(Dala jsem si dneska za úkol zjistit od Táni (hlavně nenápadně), kdy se narodily její zvířátka, protože máme s Níňou pro ně supr tajnej dárek. Když sem se zeptala na Atlu a Sirečka, tak řekla přibližný měsíc, když sem se zeptala na Aronka a Alinku, tak řekla, že neví, že to má napsané, po otázce, kdy se narodily Bublinka, Joslinka a Zrzeček se začínala tvářit poněkud nechápavě a po otázce na narození želviček a morčátek se málem ani nenadechla... takže tajná mise dneska skončila neúspěšně)

----------------------------------------------------------

Sobota 8.12 9:00 - 14:00

(Tatranka, Bibinek, Níňa, Mihi)

Po příchodu do stáje jsme se zhrozily, protože koníci byli oba pořádně vyválení. Po dlouhotrvajícím úmorném čištění, kdy jsme potřebovaly vyčistit také, (obzvláště po Siriuskovým atentátě hovnama na Mirčinu hlavu),jsme nasedlaly Siriuse a Atlantu Robin s Táňou zapřáhli do vozu a jelo se na vyjížďku. Milefka na Sirečkovi a Lenička s Robinem a Táňou na maratonce. O tom, že v kroku se jde v blátě, které je koním pomalu po pás, fakt špatně, o tom nebudeme polemizovat....ani v klusu to nebyla žádná sranda a cválali jsme jen na travnatých plochách a ani tam to nebyla žádná výhra. Cestou jsme potkali stáda srneček s roztrhnutýma oteplovačkama, samotáře turbo zajíčky, vrahy myslivce a auta rybářů stojící uprostřed cesty,jako vždy. Z vyjížďky jsme se vrátili tááák utahaní..teda hlavně Mihi...co si budeme namlouvat. Její zimní kondička nif mof. Nicméně Léňa statečně ještě nasedla na jízdárně na Sirečka a dost tam s ním řádila. Klus, cval a taky žádná sranda. Po písku v tom blatě se slehla zem. Jak se oba vyřádili, tak jsme odsedlali a pustili se do čištění boxů. Bylo to úmorné. Níňa s Táňou nabíraly a Mihi krosila s kolečkama. (jednou nevychytala zatáčku a skončila vedle hromádky hnoje, kterou si tam z koleček nechtěně vyložila). Blátivou baladu jsme ukončili ve dvě hodiny, když už se vrátil i Robin z Rakvic a dost nám s tím pomohl.

 













Obrazek